Достапни линкови

logo-print

Дојава за бомба во Мисијата на Македонија при ОБСЕ во Виена


Во Мисијата на Македонија при ОБСЕ во Виена добиле анонимен телефонски повик за поставена експлозивна направа во возило паркирано пред зградата на претставништвото, соопшти Министерството за надворешни работи. По добивањето на информацијата, вработените во Мисијата ја информирале австриската полиција која направила увид. Но по проверката се констатирало дека станува збор за лажна дојава.
XS
SM
MD
LG