Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов ќе отвори обука за млади лидери


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска во Охрид ќе го означи почетокот на Обуката за млади лидери, проект во организација на неговиот Кабинет. Покрај шефот на државата, на свеченоста ќе се обрати и амбасадорот на Соединетите Држави во Македонија Филип Рикер. Според организаторите, 40-ина млади учесници во рамки на обуката ќе имаат можност да следат предавања на угледни професори и експерти од повеќе држави.
XS
SM
MD
LG