Достапни линкови

logo-print

Потрага по убијците на киргистанскиот гувернер


Властите од Киргистан се во потрага по убијците на поранешниот гувернер на покраината Нарин, Тимчтубек Чекиев. Тој беше убиен во саботата вечер во неговиот дом во градот Бишкек. Полицијата соопшти дека напаѓачите го застрелале Чекиев и неговата сопруга. Чекиев беше погоден четири пати и почина во болницата, а неговата сопруга сеуште се бори за живот.
XS
SM
MD
LG