Достапни линкови

logo-print

Во Турција запленети 73 килограми хашиш


Турските служби за безбедност синоќа запленија големо количество хашиш, јавија турските медиуми. Во две операции во јужната провинција Хатај се запленети околу 73 килограми хашиш. Приведени се двајца луѓе, кои се осомничени за шверц на наркотици.

XS
SM
MD
LG