Достапни линкови

logo-print

Серија земјотреси во Тихиот океан


Серија земјотреси со максимална јачина од 6,3 степени ја погодиле денеска област околку островот Гуам во Тихиот океан, на неколку саати откако тој регион го потресе силен земјотрес. Претходно денеска Гуам го потресе земјотрес со јачина од 7, 2 степени, соопштуваат од американскиот геолошки завод. Но и покрај големата јачина, земјотресот не предизвикал штети, соопштуваат властите.
XS
SM
MD
LG