Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца екстремисти во Либан


Агенти на либанската разузнавачка служба убиле двајца припадници на екстремистичката група Фатах ислам, соопштил висок офицер во либанската армија. Изворот соопштил дека постои голема можност да е убиен лидерот на групата , за која се смета дека е инспирирана од Ал Каеда. Фатах ислам е екстремистичка организација составен од луѓе од различни националности, со која во 2007-та либиските власти беа 3 месеци во конфликт.
XS
SM
MD
LG