Достапни линкови

logo-print

Обама во посета на Флорида


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе ја посети Флорида до каде што стигна нафтената дамка по експолизијата на нафтената платформа во април во Мексиканскиот залив. Обама заедно со своето семејство ќе ја посети Флорида и плажата Панама Сити за да ги увери туристите дека плажите се сигурни и чисти.

XS
SM
MD
LG