Достапни линкови

logo-print

Обама вети помош за гаснењето на пожарите во Русија


Американскиот претседател Барак Обама му вети на неговиот руски колега Дмитри Медведев американска помош за гаснење на шумските пожари во Русија, соопшти денеска Белата Куќа. ,,Американците се со рускиот народ во тешките моменти,, изјавил Обама во телефонскиот разговор со Медведев.
XS
SM
MD
LG