Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун утре во Пакистан


Пакистанското министерство за надворешни работи соопшти дека генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун утре ќе допатува во посета на Пакистан. Тој ќе ги посети поплавените подрачја во земјата, а во недела ќе разговара со пакистанските власти за помошта што му е потребна на Пакистан.
XS
SM
MD
LG