Достапни линкови

logo-print

Израел ја засили безбедноста во Ерусалим


Израел распореди стотици полицајци во источниот, претежно арапски дел на Ерусалим на првиот петок од муслиманскиот верски месец Рамазан. Се очекува десетици илјади муслимани да присуствуваат на молитвата во главната џамија Ал Акса, трето најсвето муслиманско место по Мека и Медина во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG