Достапни линкови

logo-print

Иранката осудена на смрт била принудена да признае?


Адвокатот на иранката која е осудена на смрт со каменување Хутан Кијан изјави дека таа била насилно присилена преку телевизија да признае дека била инволвирана во убиството на нејзиниот сопруг. Тој изрази загриежност дека неговата клиентка Сакинех Мохамади Аштиани ќе биде многу бргу егзекутирана.
XS
SM
MD
LG