Достапни линкови

logo-print

Помош од САД за Пакистан


Американската влада испрати 1.000 маринци еден брод и неколку хеликоптери за помош во поплавените реони на Пакистан. САД издвоиа 71 милиони американски долари помош за жителите во земјата. Во меѓувреме, пакистанската влада се соочува со остри критики за наводно бавна реакција на природната катастрофа. Во поплавите во Земјата настрадаа 1.500 лица а 7 милиони жители се без покрив над глава.
XS
SM
MD
LG