Достапни линкови

logo-print

Девет години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор


Денеска се одбележуваат девет години од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. По тој повод, владиниот секретаријат задолжен за негова примена вчерева ќе организира прием. На пладне, пак, Институтот за политички и интеркултурни студии организира трибина за рамковниот договор на која, меѓу другите, предвидено е да присуствува и претседателот Ѓорѓе Иванов. .
XS
SM
MD
LG