Достапни линкови

logo-print

Три тона канабис запленети во Бугарија


Полиција во Бугарија во две одвоени акции во близина на Велико Трново пронајде околу три тони канабис, соопшти бугарското МВР. Полицијата синоќа на една нива пронашла околу 580 килограми сиров канабис, а пронашле и околу 700 стебла зелено растение, кое на наркотестот реагирало на канабис. Во друга пак акција биле запленети 67 стебла, што на тестот исто така реагирале на канабис. Сите запленети стебла се тешки вкупно околу три тони.
XS
SM
MD
LG