Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес во Еквадор


Земјотрес со јачина од 6,9 степени го погоди денеска Еквадор во регионот јужно од Кито во центарот на земјата, соопштуваат од американскиот центар за геолошки истражувања. Но од Инситутот не издале предупредување нз цунами. Институтот два пати ја ревидираше јачината на земјотресот, првин овбјави дека бил со јачина од 6,9, потоа дека бил со јачина од 7,2 степени, и на крај повторно дека е 6.9 степени.
XS
SM
MD
LG