Достапни линкови

logo-print

Пораст на бројот на жртви во сообраќајни несреќи


Од почетокот на годинава па до сега во Македонија во сообраќајни несреќи загинале 95 луѓе. Бројот на жртви се зголемува во летните месеци соопшти Трајче Георгиев од Бирото за јавна безбедност во МВР. Тој изјави дека најголем број на несреќите се поради невнимание , непочитување на правилата, возење во пијана состојба, но удел имале и лошите патишта. Минатата година во сообраќајни несреќи животот го загубиле 160 луѓе.
XS
SM
MD
LG