Достапни линкови

logo-print

Молотов коктел врз турскиот конзулат во Солун


Непознати лица рано изутрината фрлиле молотов коктел врз турскиот конзулат во Солун, објави електронското издание на весникот „Катимерини“.
Бомбата паднала врз оградата на конзулатот и предизвикала пожар, кој навреме бил изгаснат.
XS
SM
MD
LG