Достапни линкови

logo-print

ОН бараат пари за помош на поплавените во Пакистан


Обединетите Нации апелираат за 460 милиони долари помош за милионите луѓе погодени од поплавите во Пакистан. Шефот на хуманитариот тим Џон Холмс изјави дека меѓу 6 и 7 милиони луѓе имаат потреба од засолништа, храна, чиста вода и лекови. ОН ветија 150 милиони и потребни се уште 300 како итна помош за Пакистан.
XS
SM
MD
LG