Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе треба да воведе контрола на границите


Европската Унија ќе греба да воведе повторно контрола на границите како еден вид борба против илегалната имиграција, оцени шефот на вбладејачката конзервативна партија, УМП, Гзавије Бертран. Тој нагласи дека од суштинско значење е подобро регулирање на границите на ниво на ЕУ, но не прецизираше на кој начин и каде точно.

XS
SM
MD
LG