Достапни линкови

logo-print

Во езеро во Босна биле пронајдени 60 скелети


Шеесет скелети биле пронајдени денеска во вештачкото езеро во источна Босна. Скелетите се пронајдени откако водата од езерото била испуштена. Шефот на босанскиот Институт за исчезнати лица вели дека најверојатно станува збор за тела кои биле фрлани во реката Дрина, за време на војната од 1992-та до 1995-та година. Реката се слева во езерото.
XS
SM
MD
LG