Достапни линкови

logo-print

ОН бараат помош за Пакистан


Обединетите нации денеска апелираат до сите земји кои можат да помогнат да се соберат 459 милиони долари за пружање на помош за милионите луѓе погодени од поплавите во Пакистан. Од службата за координација на хуманитарната помош на ОН соопштуваат дека најлошите поплави во историјата погодиле повеќе од 14 милиони луѓе, а на повеќе од 6 милиони од нив итно им треба помош во храна и вода.
XS
SM
MD
LG