Достапни линкови

logo-print

Во пожар во Дубаи загинале 10 луѓе


Најмалку 10 луѓе загинаa во пожарите кои рано утрово зафатиле една фабрика за парфеми во индустриската област во Дубаи. Од полицијата соопштиле дека загинатите најверојатно се илегални работници. Во индустриската зона Ал Куз се наоѓаат големи фабрики и трговски центри, а таму живеат и странски работници, најмногу од нив од јужна Азија
XS
SM
MD
LG