Достапни линкови

logo-print

Стечајците ја блокирале општината во Крива Паланка


Стечајците од здружението УНИТ од Крива Паланка денеска од 10 до 12 часот го блокирале влезот на општинската зграда во Крива Паланка. Претседателот на стечајците изјавил дека мирни протести ќе има се додека не им бидат исполнети барањата за да добиваат месечно по 6.000 денари до пензионирање или следно вработување.
XS
SM
MD
LG