Достапни линкови

logo-print

Преполовени површините на кои беснеат пожари во Русија


Руската влада соопшти дека пожарникарите ги преполовиле областите во кои беснеат пожари во централна Русија, но оти сеуште стотици пожари се надвор од контрола. Руските медиуми искажаа серија критики до властите за несоодветно справување со пожарите.
XS
SM
MD
LG