Достапни линкови

logo-print

Талибанците нудат помош за поплавените во Пакистан


Пакистанските талибанци побараа од владата во Исламабад да ја одбие странската помош за жртите од поплавите, обвинувајки дека со тоа само ќе се корумпираат официјалните претставници. Портпарол на талибанците изјави дека тие ќе даделе 20 милиони долари помош за поплавените. До ваквата реакција на талибанците доаѓа откако Соединетите Држави најавија зголемување на помошта за санирање на последиците од поплавите во кои загинаа над 1.600 луѓе, а 14 милиони трпат последици.
XS
SM
MD
LG