Достапни линкови

logo-print

Петнаесет милијарди долари штета од пожарите во Русија


Околу 15 милијарди долари изнесува досегашната проценка за штетата од пожарите во Русија. Поажарите беснеат две недлени на неколку локации ширум земјата . Првите луѓе на Министерството за вонредна ситуација изјавиле дека, ситуација во Москва и натаму е крајно опасна и дека во 37 пожари колку што има во моментов горат околу 190 илјади хектари шума
XS
SM
MD
LG