Достапни линкови

logo-print

ОН даваат помош за да преживеат луѓето во Пакистан


Од Обединетите нации денеска соопштија дека врвен приоритет ќе им биде помагањето на луѓето во Пакистан погодени од поплавите. Помошта ќе оди за тие кои имаат потреба од директна хуманитарна помош за да преживеат, соопштува портпаролката на ОН. Од организацијата велат дека обемот на катастрофата е поголем до кризата по цунамито во Азија во 2004-та и земјотресот во Хаити кој се случи на почетокот на годинава
XS
SM
MD
LG