Достапни линкови

logo-print

Британија нема да ја менува визната политика за Македонија


Велика Британија не планира наскоро да ги менува критериумите за патување на македонските државјани во таа земја. Тоа нема да биде приоритет ни на новиот амабасадор , соопштуваат од Британската амбасада во Скопје. На Македонските граѓани и по визната либерализација со земјите од ЕУ, се уште им требаат визи за патување во Велика Британија и во Ирска кои иако се дел од ЕУ имаат своја визна политика.
XS
SM
MD
LG