Достапни линкови

logo-print

Адмиралот Фицџералд во посета на Косово


Командантот на здружените сили на НАТО, адмиралот Марк Фицџералд денеска ќе престојува на Косово. Фицџералд, како што соопшти КФОР, ќе ги посети косовските безбедносни сили кои работат на отстранувањето на минските полиња, како и војниците на КФОР.
XS
SM
MD
LG