Достапни линкови

logo-print

Потврден идентитетот на убиените лекари во Авганистан


Христијанската хуманитарна организација Меѓународна мисија за помош потврди дека десеттемина лекари убиени во Авганистан, минатата недела се нивни вработени. Двајца од убиените се Авганистанци, шестмина се Американци, а по еден од убиените се Германец и Британец. Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги осуди убиствата.
XS
SM
MD
LG