Достапни линкови

logo-print

Наоми флертувала со Тејлор


Керол Вајт поранешниот агент на британската манекенка Наоми Кембел на денешното сведочење во специјалниот кривичен суд за Сиера Леоне, изјавила дека Кембел му се додворувала на поранешниот либериски претседател Чарлс Тејлор на вечерата во 1997-та година, кога тој и подарил дијаманти. Сведочењето на агентката се разликува од она на манекенката пред судот за Сиера Леоне. Кембел во петокот изјави дека таа добила неколку камење но не знаеле дека се дијаманти , ни кој и ги праќа. Судот му суди на Тејлор за воени злосторства и злосторства против човештвото.
XS
SM
MD
LG