Достапни линкови

logo-print

Во Атина затворени 15 проценти од продавниците


Речиси 15 проценти од продавниците во Атина се затворени во последните неколку месеци поради економската криза, соопштиле од грчкото здружение на трговци. На главата улица во Атина биле затворени 17,2 проценти од продавниците. Од здружението велат дека ваквата состојба може да доведе до нерамнотежа на трговијата на мало . Тие бараат да се сретнат со преставници на Европската Комисја , Европската централна банка и Меѓународниот монетарен фонд.
XS
SM
MD
LG