Достапни линкови

logo-print

Талибанците јавно погубиле бремена Авганистанка


Талибанците јавно екзикутирале една бремена Авганистанка во северозападен Авганистан, соопштуваат од локалната полиција. Талибанците ја обвиниле жената дека сторила прељуба. Пред да ја застрелаат жената добила и 200 удари со камшик. Во покраината Кадас каде на власт се Талибанците се одржани многу јавни егзекуции поради кршење на строгите исламски закони. Талибанците негираа дека тие ја погубиле жената.
XS
SM
MD
LG