Достапни линкови

logo-print

Во Хамбург затворена Џамија собиралиште на екстремисти


Во Хамбург е затворена џамијата која била собиралиште на учесниците на терористичките напади врз САД на 11 Септември 2001 година. Неделникот Фокус, повикувајки се на разузнавачки извори пишува дека џамијата повторно станала центар на екстремисти во Хамбург.
XS
SM
MD
LG