Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху ќе сведочи за израелскиот напад врз флотата за Газа


Израелскиот Премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ќе сведочи пред израелската Комисија која го испитува нападот врз хуманитарната флота во кој на 31 Мај загинаа 9 турски активисти. Овој напад предизвика дипломатска криза меѓу Израел и Турција.
XS
SM
MD
LG