Достапни линкови

logo-print

Поплавите во Пакистан предизвикале штети од неколку милијарди долари


Поплавите во Пакистан предизвикаа штети во висина од милијарди долари, изјави денеска специјалниот американски пратеник во земјата Жан Морис Риперт за новинската агенција „Асошиејтед Прес“. Милиони долари ќе им бидат потребни на пакистанските власти за да ги санираат последните штети од најлошите поплави кои ја зафатија земјата, рече Риперт, додавајки дека за да се покријат сите штети ќе бидат потребни неколку милијарди долари и повеќе години работа. Организацијата на обединетите нации се` уште ги проценува штетите од поплавите.
XS
SM
MD
LG