Достапни линкови

logo-print

Во поплавите во Централна Европа 11 загинати


Најмалу 11 луѓе загинале во поплавите кои ја зафатија Централна Европа. Од полското министерство за внатрешни работи соопштуваат дека во поплавите загинале тројца луѓе. Чешките власти наведуваат дека се удавила 5 луѓе, а во Германија загинале 3 луѓе. Поплавите се најлоши на тромеѓето каде се граничат трите држави. Од погодените места властите го евакуираат населението..
XS
SM
MD
LG