Достапни линкови

logo-print

Спречен планот за напад на претседателот на Индонезија


Претседателот на Индонезија Сусило Бамбанг Јудојоно изјавил дека полицијата го разоткрила планот на терористите за напад врз него додека престојувал во посета на провинцијата Западна Јава, јавиле државните медиуми. Тој изјавил дека во Индонезија терористите никогаш нема да победат и да го тероризираат невиниот народ. Локалните медиуми соопштуваат дека во Западна Јава утрово биле уапсени двајца осомничени за тероризам , а полицијата се обидела да го уапси и третиот кој успеал да побегне.
XS
SM
MD
LG