Достапни линкови

logo-print

Медведев донирал пари за жртвите од пожарот


Рускиот претседател Дмитриј Медведев донирал 12 илјади долари од своите пари за обнова на домовите уништени во шумските пожари. Портпаролката на Медведев соопштила дека се очекува постапката на претседателто да ја следат и другите функционери. Таа рекла дека претседателот се надева дека и обичните граѓани, исто така, ќе донираат пари за жртвите. Илјадници луѓе се раселени и останаа без своите домови откако земјата ја зафатија пожари предизвикани од рекордно високите температури некогаш измерени во Русија.
XS
SM
MD
LG