Достапни линкови

logo-print

12 милиони луѓе загрозени од поплавите во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека 12 милиони луѓе во провинцијата Кибер Пактуниква се погодени од поплавите кои се најлоши во историјата на земјата. За провинцијата Синџ засега нема податоци каде што реката Индус се излеа и каде што стравот се зголеми по прогнозитез а тешки дождови во следните два дена. Во Пакистан е прогласена црвена тревога
XS
SM
MD
LG