Достапни линкови

logo-print

Србија продаде авиони на Ирак за 100 милиони долари


Србија ги доставила првите три од предвидените 20 авиони за воен тренинг на Ирак, соопшти министерството за одбрана во Белград. Договорот е вреден 100 милиони долари. Станува збор за авионите Ласта 95 и целата пратка ке биде испорачана до крајот на 2010.
XS
SM
MD
LG