Достапни линкови

logo-print

Во Бон заврши уште една рунда климатски разговори


Американскиот официјален претставник на таканаречените климатски разговори изјави дека некои земји се повлекуваат од поддршка што ја ветија за намалување на емисиите на штетни гасови. Џонатан Персинг денеска во Бон изјави дека е многу загрижен што некои земји не се држат до ветеното на климатската конференција во Копенхаген. Тој не именуваше за кои земји станува збор.
Средбата во Бон е претпоследна, пред климатскиот самит закажан за крајот на ноември во Канкун, Мексико.
XS
SM
MD
LG