Достапни линкови

logo-print

Екипа на ХТВ нападната на прославата на акцијата Луња


Екипа на Хрватската телевизија била нападната на синоќешната прослава на 15 годишнината од операцијата Луња што се одржала во хрватското село Чавоглава. Десетина посетители, од кои некои имале усташки капи во еден момент почнале да ја навредуваат и каменуваат екипата. Тоа, според известувањата, траело час и половина, кога дошла полицијата и интервенирала.
XS
SM
MD
LG