Достапни линкови

logo-print

Конфискација на оружје во регионот на Митровица


Косовската полициска служба почнала да го конфискува илегалното оружје во регионот на Митровица, соопшти денеска полицијата. Во текот на изминатиот викенд на северот на Косово од заскитани куршуми биле повредени неколку лица.
XS
SM
MD
LG