Достапни линкови

logo-print

Ограбена бензинска пумпа во Скопје


Две маскирани вооружени лица во текот на изминатата ноќ ја ограбиле бензинската пумпа „Супер оил“ во Ченто, соопшти Министерството за внатрешни работи. Тие со пиштол принудиле вработен на бензиската да им го предаде дневниот промет од околу 70 илјади денари. МВР презема мерки за пронаоѓање на сторителте.
XS
SM
MD
LG