Достапни линкови

logo-print

САД донира пари за настраданите во поплавите во Пакистан


Соединетите Американски Држави донираа дополнителни 25 милиони долари за помош на Пакистан, кој се соочува со најголемите поплави во историјата на земјата. Американската амбасада во Исламабад соопшти дека тие досега донирале околу 35 милиони долари. Парите ќе бидат собрани од меѓународни организации со кои на пакистанскиот народ ќе му биде обезбедена храна, здравствена нега и засолниште. Во поплавите загинаа околу 1500 луѓе.
XS
SM
MD
LG