Достапни линкови

logo-print

Мисијата за помош на ОН уште една година во Ирак


Безбедносниот Совет го продолжи мандатот на мисијата на Обединетите Нации за помош на Ирак на уште една година. Советот испрати апел и до ирачките лидери брзо да формираат влада по парламентарните избори на 7 март во наредната година. Партијата на поранешниот премиер Ијад Алави води во анкетите, а на второ место се наоѓа сегашниот премиер Нури Ал Малики.
XS
SM
MD
LG