Достапни линкови

logo-print

Најмалку 50 жртви од пожарите во Русија


Во одредени области во западниот дел на Русија заврна дожд по невообичаените високи температури, кои ја зафатија земјата во последниве денови. Дождот помогна во спречувањето на ширењето на пожарите низ Русија. Бројката на жртви во пожарите се искачи на 50, откако спасувачите пронајдоа мртво тело под урнатините во едно село, а друга жртва почина од изгорениците во болница. Руското министерство за итни случаи соопшти дека уште околу 600 пожари се активвни низ земјата.

XS
SM
MD
LG