Достапни линкови

logo-print

Досега 50 жртви од пожарите во Русија


Најмалку 50 луѓе загинале досега во стотиците пожари кои беснеат во Русија. Властите соопштија и дека двајца пожарникари настрадале при гаснењето на пожарот во близина на рудникот за јаглен во Кемерево во Сибир. Околу 600 пожари сеуште се активни во Русија. Рускиот претседател Дмитриј Медведев отповика неколкумина воени офицери поради неуспехот да се запре пожарот кој уништи една база во близина на Москва.
XS
SM
MD
LG