Достапни линкови

logo-print

Кина тврди дека ги почитува санкциите против ИранКинеското министерство за надворешни работи соопшти дека трговијата меѓу Кина и Иран е вообичаена бизнис размена и оти Пекинг секогаш ги почитува резолуциите на Советот за безбедност на Обединетите Нации. Ваквата кинеска реакција доаѓа откако претставник на Стејт Депратментот го повика Пекинг целосно да ги почитува санкциите против Иран и Севрена Кореја.

XS
SM
MD
LG